Bombalı paket şakası yapanlar yakalandı : İstiklal Caddesi'nde tepki çeken video:

İstiklal Caddesi'ndeki hain terör saldırısında yitirdiklerimizin acısı henüz tazeyken, TikTok'taki bir video büyük tepki çektmişti. İstiklal Caddesi'nin ortasında bombalı şaka yapan Arapça konuşan 3 kişinin kimlikleri tespit edildi. Operasyon düzenlendi. Videonunda ne zaman çekildiği ortaya çıktı. İşte tüm detaylar

 Bombalı paket şakası yapanlar yakalandı : İstiklal Caddesi'nde tepki çeken video:
21 Kasım 2022 - 00:24

İstiklal Caddesi'nde 6 kişinin yaşamını yitirdiği, 81 kişinin de yaralandığı hain terör saldırısının acısı tüm Türkiye'nin yüreğine yer etmişken, sosyal medyada paylaşılan bir görüntü adeta infial yaratmişti. 

BOMBALI PAKET ŞAKASI YAPIP DALGA GEÇTİLER

Tepki çeken görüntülerde İstiklal Caddesi'nin ortasında Arapça konuşan 3 kişinin bombalı paket ya da kapkaç şakası yaparak kahkahalar attığı iddia edildi. Çevredeki vatandaşların korkmasına sebep olan şahısların umursamaz tavırları ve hareketleri ise dikkat çekti.

KİMLİKLERİ TESPİT EDİLDİ BİR KİŞİ YAKALAND

Görüntülerin ardından harekete geçen İstanbul Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığı ile Mücadele ve Hukuk Kapıları Şube Madarlağa ekipleri,  2 kişinin kimliğini kısa sürede tespit etti. A.A. adlı kişi Beyoğlu'nda kaldığı otelde gözaltına alındı. Diğer  2 kişinin ise yurt dıyına çıktığı belirlendi.
VİDEO PATLADAN ÖNCE ÇEKİLMİŞ

Yapılan incelemede video 6 Kasım günü çekldiği tespit edildi. Olayla ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü bir açıklamag eçti.

İşte o açıklama:

"İstanbul Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığı ile Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü görevlilerince; 

    Sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılan videoda, Taksim İstiklal Caddesi üzerinde 3 kişinin ellerindeki poşeti göstererek Arapça konuşma yaptığı, vücut dili ile toplumda infial yaratacak tarzda eylemlerde bulunduğu tespit edilen şüpheli şahısların yakalanması amacıyla çalışma başlatılmış, A.A. isimli şahıs Beyoğlu ilçesinde kaldığı otelde yakalanmıştır.

    Videoda yer alan şahısların sosyal medya hesapları incelendiğinde, başka bir sosyal medya platformunda aynı görüntülerle aynı yerde ve aynı kıyafetlerle 06.11.2022 tarihinde video paylaşımı yaptıkları görülmüştür.
 
          Her ne kadar görüntüler 13.11.2022 tarihinde İstiklal Caddesi üzerinde meydana gelen patlamayla alay eder gibi bir düşünce oluşturup toplumda infial yaratsa da videonun patlamadan önce 06.11.2022 tarihinde paylaşım yapıldığı görülmüştür. Ayrıca videoda görülen şapkalı şahıs F.R.’nın 08.11.2022 ve A.O.’nun 10.11.2022 tarihlerinde ülkemizden çıkış yaptıkları, bu sebeple ilgili videonun bilinen patlama olayıyla ilgili olmadığı anlaşılmıştır.

           Konu ile ilgili yakalanan A.A. isimli şahıs işlem yapılmak üzere adli makamlara sevk edilmiştir. Konu ile ilgili tahkikat devam etmektedir.

          Kamuoyunun bilgisine sunulur. " 

YORUMLAR

  • 0 Yorum