GÖZLER NASA'DAYDI. AÇIKLAMA GELDİ...NASA AÇIKLADI UZAYLI VAR MI?

NASA'dan gelen açıklama tüm dünyayı heyecanlandırdı. UFO'larla ilgili tarihi bir açıklamanın beklendiği toplantı sona erdi. 4 saat süren toplantıda NASA yetkilileri dünya dışı yaşam hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu. İşte bütün detaylar...

GÖZLER NASA'DAYDI. AÇIKLAMA GELDİ...NASA AÇIKLADI UZAYLI VAR MI?
31 Mayıs 2023 - 22:11 - Güncelleme: 31 Mayıs 2023 - 22:19
NASA'nın UFO görev gücü bugün toplandı. NASA tarafından önümüzdeki haftalarda yayımlanması beklenen rapor öncesinde bugün tarihi bir açıklama gerçekleştirileceği tüm dünyada merak uyandırdı.

 RAPORDAN ÖNCEKİ SON TOPLANTI

NASA'nın bu araştırma paneli, fizikten astrobiyolojiye kadar çeşitli alanlarda uzmanların bir araya geldiği bir yapıyı içinde barındırıyor. Bu yapı UFO'lar hakkındaki gözlemlerini hükümet ve ticari sektörlerden toplanan verileri incelemek amacıyla geçtiğimiz yılın Haziran ayında kurulmuştu.

ABD televizyonu CNN International'ın haberine göre, NASA'nın bugün UFO'lar üzerine tarihi bir açıklama yapması bekleniyor. NASA ise bugünkü oturumun odak noktasının rapor yayımlanmadan önceki son müzakerelerin yapılması olduğu vurgulandı.

Panelin en önemli yönlerinden biri ise hükümetin bir zamanlar askeri ve ulusal güvenlik yetkililerinin gizlilik kararı aldığı bir konunun NASA tarafından yürütülen ilk soruşturması olması.

 

BU AÇIKLAMA BİR DÖNÜM NOKTASI OLMA ÖZELLİĞİ TAŞIYOR

Uzun zamandır uçan daireler ve uzaylılar kavramlarıyla ilişkilendirilen UFO terimi, hükümet tarafından "UAP"(tanımlanamayan anormal fenomen) olarak değiştirilmişti. NASA, geçen Haziran ayında panelin oluşumunu duyururken, "UAP'lerin dünya dışı kökenli olduğuna dair hiçbir kanıt yok" demişti.


NASA ve Pentagon'un ortak çalışmasının, UFO'lar hakkında yıllardır süregelen yaygın görüşleri saptırmak, çürütmek ve gözden düşürmek için onlarca yıl harcadıktan sonra ilk kez "resmi açıklama" yapması hükümet için bir dönüm noktası olarak değerlendiriliyo

 

"NASA'nın amacı Dünya dışı yaşam olup olmadığına odaklanmak"

NASA'nın tarihi açıklamasında Gezegen Bilimcisi David Grinspoon yakında yayımlanacak olan rapor ve çalışmaları hakkında, "NASA'nın görevlerinin birçoğu, Dünya'nın ötesinde yaşam olup olmadığına odaklanıyor. 'Anormal gazlar' gibi anormal olayların görülmesinin, şu anda bilinenin ötesinde yaşam belirtileri olduğunu kanıtlayabilir. Ancak bilim adamları böyle bir anormallik keşfettiklerinde 'yaşamı keşfettiğimiz sonucuna' varmıyoruz. Daha fazla veri arıyoruz" ifadelerini kullandı.

Öte yandan toplantıda NASA görevlilerinin yaptığı diğer açıklamalarda "Nasa, evrende yalnız olup olmadığımız da dahil olmak üzere temel soruları yanıtlamamıza yardımcı olmak için güneş sistemini ve ötesini araştırıyor" denildi."HER AY 50-100 ARASINDA YENİ UAP GÖRÜLME İHBARI ALIYORUZ"

Tüm Alanlarda Anomali Çözüm Ofisi (AARO) yöneticisi Sean Kirkpatrick, 800'den fazla UAP görülme vakası kaydedildiğini söyledi. Ortalama olarak her ay 50-100 civarında yeni UAP görülme ihbarı aldıklarını ifade eden Kirkpatrick, bunlardan ancak yüzde 2 ila 5'ini veri tabanlarına eklediklerini söyledi.

Kirkpatrick'e gece gökyüzünde hareket eden bir dizi noktayı gösteren yeni bir video gösterildi. Kirkpatrick bu videodaki cismin ticari bir uçağa ait olduğunu ifade etti."YAŞAM İÇİN PEK ÇOK POTANSİYEL ORTAM VAR"

NASA'nın UAP'lerden sorumlu başkanı David Spergel'a NASA'nın herhangi bir uzaylı veya dünya dışı yaşamla karşılaşıp karşılaşmadığı hakkında yöneltilen soruya Spergel, "Artık dışarıda pek çok gezegen olduğunu biliyoruz, bu nedenle yaşam için pek çok potansiyel ortam var. Henüz Dünya'nın ötesinde yaşam bulamadık ama bakıyoruz" diye cevap verdi.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum