Müzik dünyasının "kalbi yaralı" sanatçısı: Murat Göğebakan'ın hikayesi

"Kalbim Yaralı" ve "Ay Yüzlüm" gibi şarkılarıyla Anadolu rock müziğinin önemli temsilcileri arasında yer alan Murat Göğebakan, 46 yıllık ömrüne büyük başarılar sığdırdı. 8 Yıl önce hayatını kaybeden Göğebakan'ın hikayesi.....

Müzik dünyasının "kalbi yaralı" sanatçısı: Murat Göğebakan'ın hikayesi
01 Ağustos 2022 - 00:37
 

Müzisyen, besteci ve şarkıcı Murat Göğebakan'ın vefatının üzerinden 8 yıl geçti.

"Kalbim Yaralı", "Ben Sana Aşık Oldum Birtanem", "Vazgeçilmiyor" ve "Ay Yüzlüm" başta olmak üzere şarkılarıyla bir döneme damgasını vuran sanatçı, 10 Ekim 1968'de, Hatice ve Hasan Göğebakan çiftinin ilk çocuğu olarak Adana'da dünyaya geldi.


Murat Göğebakan kimdir? Murat Göğebakan Kalbim Yaralı hikayesi nedir? - Takvim

Anne ve babasının çalışmak için yurt dışına gitmesi nedeniyle çocukluk yıllarını babaannesinin yanında geçiren Göğebakan, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarından mezun olduktan sonra Çukurova Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak göreve başladı.

Göğebakan, aynı yıllarda dergah eğitimi aldı ve gitar dersleri verdi. Adana'da yaşadığı yıllarda Senem Hanım ile gerçekleştirdiği evliliğinden Bülent adlı bir oğlu olan Göğebakan, 1994'te eşinden ayrıldı.


Murat göğebakan kimdir neden öldü? Murat göğebakan Karısı hastayken aldattı mı? | diyarbakirsoz.com

ADANA'DAN İSTANBUL'A GELEREK İLK ALBÜMÜNÜ ÇIKARDI
 

Albüm yapmak için 1995'te Adana'dan İstanbul'a gelen sanatçı, 1997'de ise unutulmayan albümü "Ben Sana Aşık Oldum"u çıkararak hayallerini gerçekleştirdi.

Bu albümdeki şarkılarla beğeni toplayan Göğebakan, Kral TV Video Müzik Ödülleri'nde "En İyi Çıkış Yapan Erkek Sanatçı" ödülünü aldı.

Şarkıcı 1998'de "Sen Rahatına Bak", 1999'da "Tek Suçum Seni Sevmekmiş", 2000'de ise "Merhaba" albümlerini yayımladı.


Merhum sanatçı Murat Göğebakan'ın eski eşi Sema Bekmez'in otopsi raporu çıktı! Koma halinde bulunmuştu şüpheli ölüm aydınlatıldı - Galeri - Takvim


11 YILLIK EVLİLİK

Göğebakan, 2000'de Sema Bekmez ile 11 yıl süren bir evliliğe başladı. Sanatçının, 2002'de dinleyiciyle buluşan "Ay Yüzlüm" albümü, MÜYAP'ın "En Çok Satan Albüm" ödülünü aldı.

Albümdeki, Bora Ayanoğlu'nun "Yunus" adlı eseri üzerine Ömer Faruk Güney'in yazdığı sözlerle ortaya çıkan "Ay Yüzlüm" çalışması döneme damgasını vurdu.

Yurt içinde ve yurt dışında birçok konser veren Göğebakan'ın aynı albümde bulunan "Vazgeçilmiyor" ve "Namus Belası" şarkıları da dinleyicilerin beğenisini kazandı.

Murat Göğebakan, 2004'te "Yaralı", 2005'te "Sana Olan Aşkım Şahit", 2007'de "Sevgiliye", 2010'da "Aşıklar Yolu" ve 2012'de ise son albümü "Aşkın Gözyaşları"nı müzik dünyasına kazandırdı.

Murat Göğebakan hayatını kaybetti – Sözcü
 

ALBÜMLERİNDEN USTA SANATÇILARIN ESERLERİNİ YORUMLADI
 

Sanatçı, Cem Karaca, Barış Manço, Bora Ayanoğlu, Zülfü Livaneli, Ünol Büyükgönenç, Cengiz Kurtoğlu, Sinan Özen ve Ferdi Tayfur'un eserlerini de albümlerinde yorumladı.

Kendi döneminde Anadolu rock müziğinin önemli temsilcilerinden gösterilen başarılı isim, 1999'da Cansu Koç'la "Kendim Ettim Kendim Buldum", 2004'te Emir Şaşmaz'la "Gideceksen", Yaşar, Haluk Levent, Feridun Düzağaç ve Kurtuluş Türkgüven ile "Aynı Mahallenin Çocukları" albümünde, 2007'de Zeliha Sunal ile "Kara Gözlüm" ve 2010'da ise Örge Volkan ile "Karagül" adlı şarkılarda düet yaptı.

GRİP OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜŞTÜ KANSER ÇIKTI

Grip olduğu düşüncesiyle Mayıs 2009'da gittiği hastanede, kan kanseri olduğunu öğrenen Göğebakan'ın tedavisine hastalığının ilerlemesi dolayısıyla hastanede devam edildi. Sanatçı, 2010'da hastalığını kendi ifadesiyle "inancıyla ve edilen dualarla" yenerek müzik kariyerini kaldığı yerden sürdürdü.

Göğebakan, tedavisinin ardından "Aşıklar Yolu" adlı albümünü müzikseverlerle buluşturdu. 2012'de çıkardığı "Aşkın Gözyaşları" albümün ilk klibini "Vurgunum", ikincisini ise "Unutulan" adlı çalışmalara çekti.

Murat Göğebakan kimdir, ne zaman öldü? Murat Göğebakan aslen nereliydi? - Magazin Haberleri - Milliyet


YENİDEN NÜKSETTİ

Kısa ömrüne büyük başarılar sığdıran sanatçının hastalığı 2013'te yeniden nüksetti ve tedavi görmeye başladı. Murat Göğebakan, 2014'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için "Uzun Adam" şarkısını besteledi.
 

EŞİNİN ALDATMASI ETKİLİ OLDU

2013 yılında hastalığı nükseden Murat Göğebakan, 31 Temmuz 2014 tarihinde 46 yaşında hayatını kaybetti. Kardeşi Melih Göğebakan, abisinin 2011 yılında boşandığı eşi Sema Bekmez'in evliyken kendisini aldatması dolayısıyla psikolojik çöküntü yaşaması nedeniyle kan kanseri hastalığının tekrarladığını dile getirdi. Annesi Hatice Göğebakan ise, Murat Göğebakan'ın Sema Bekmez'e olan üzüntüsü nedeniyle tedaviyi reddettiğini ve ölmeyi tercih ettiğini söyledi.

Göğebakan'ın cenazesi Fatih Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Adana'nın Sarıçam ilçesindeki Buruk Mezarlığı'na defnedildi.


Murat Göğebakan'ın eski eşi Sema Bekmez kimdir, neden öldü? Otopsi raporu açıklandı! - Son Dakika Magazin Haberleri


ALDATTIĞI EŞİ ŞEKER KOMASINDAN ÖLDÜ

Murat Göğebakan hastanede tedavi görürken eşi tarafından aldatıldığı ortaya çıkmıştı. Göğebakan'ın ölümünden 6 yıl sonrada  eşi 51 yaşındaki Sema Bekmez'de şeker komasına girerek yaşamını yitirdi. Murat Göğebakan kanser tedavisi görürken eşi Sema Bekmez onu bir başkasıyla aldatmıştı. Aldattığı kişi İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde oynayan 21 yaşındaki basketbolcu Doğan Deniz Yiğit çıkmıştı.
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum