Öldürülen köpek Nero'nun yeni görüntüleri ortaya çıktı! Hayvansever özür diledi

İstanbul'da 2 yıl önce Nero isimli köpeği evin bahçesinde iki kurşunla öldüren Alp Erkin, hakkında takipsizlik kararı verilmişti. Gündem yaratan Nero'nun öldürülmesi olayında Erkin, köpeğin tasmasız olarak sokağa çıkarılıp dolaştırıldığını iddia etmişti. Nero'nun olaydan 15 dakika öncesinin görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerin ortaya çıkmasından sonra Erkin'e tepki gösteren bazı hayvanseverler iş insanından özür diledi.

Öldürülen köpek Nero'nun yeni görüntüleri ortaya çıktı! Hayvansever özür diledi
12 Ağustos 2022 - 22:42 - Güncelleme: 20 Ağustos 2022 - 14:53İstanbul Sarıyer’de 2020 yılında meydana gelen olayda, Deniz Özula Şenocaklı ve Can Özula çifti tatile gittikleri için köpekleri Nero’yu arkadaşları Bayram ve Hilal Ö.’ye emanet etti. Olay günü Özula çiftinin evine gelen Bayram ve Hilal Ö. Nero’yu yürüyüşe çıkardı. Eve döndükleri sırada ise Özula çiftinin komşuları Alp Erkin ve eşi Sadiye Erkin karşılaştılar. İddialara göre Nero, Sadiye Erkin'e saldırdı. Ve bacağını ısırdı. Bunu gören iş insanı Alp Erkin silahla Nero'yu iki kurşunla öldürdü.

4 YILA KADAR HAPİS İSTENEN İŞ İNSANINA TAKİPSİZLİK KARARI ÇIKTI

Her saniyesi güvenlik kamerasına yansıyan olay sonrası Nero’nun sahibi Deniz Özula Şenocaklı Alp Erkin hakkında suç duyurusunda bulundu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonrası Erkin’in Nero’yu meşru müdafaa kapsamında öldürdüğü belirtilerek takipsizlik kararı verildi. Verilen takipsizlik kararının ardından harekete geçen Alp Erkin Deniz Özula’nın kendisine iftira attığını iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulundu. Yapılan şikayet sonrası Deniz Özula Şenocaklı hakkında, “iftira” suçundan 1 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. 

NERO'NUN TASMASIZ ÇIKARILIRKEN GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Nero'nun öldürülmesi olayı sosyal medyada günlerce konuşuldu. İş insanına tepki gösteren bazı hayvanseverler oldu. İş insanı Erkin, Nero'nun tasmasız olarak sokağa çıkarıldığını ve diğer yasaklı hayvanlarıda tasmasız olarak sokağa çıkarıldığını  dile getirdi. Nero öldürülmeden 15 dakika öncesi yeni görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde Deniz Özula Şenocaklı'nın arkadaşı Nero'yu tasmasız olarak dışarı çıkartıp evden uzaklaşıyor,. Bir başka yasaklı köpekte tasmasız olarak dışyarı çıkarılırken görülüyor.

HAYVANSEVER İŞ İNSANINDAN ÖZÜR DİLEDİ

İş insanı Erkin'e tepkig österen bazı hayvanseverler bu görüntüler üzerine fikirlerini değiştirdiler. Nero'nun öldürülmesine büyük tepki gösteren hayvansever G.T., bu görüntüler üzerine iş insanı Alp Erkin'den Twitter adresi üzerinden özür dilediiği ortaya çıktı. G.T. attığı ingilizce ve Türkçe twittinde " Olayın medyaya servis edilidği gibi olmadığını , olaya hiç bir hayvanseverin kabul etmeyeceği tarzda köpeklerin tasmasız sokağa bırakılmasının sebebiyet veridğini anladım. Olayın henüz sıcak olduğu anda yaptığım paylaşımlardan ötürü pişmanım. Alp Erkin ve Sadiye Erkin'den özür diliyorum" dedi.

İş o paylaşım;İŞTE YENİ FOTOĞRAFLAR 


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum