SON DAKİKA | KPSS soruşturmasında yeni gelişme! Cevap anahtarları inceleniyor

Son dakika: Devlet Denetleme Kurulu Başkanı (DDK) Yunus Arıncı, iptal edilen KPSS ile ilgili olarak Kurumumuz kaynak gösterilerek bazı asılsız haberler paylaşılmaktadır. Süreci bulandırmaya çalışanlara itibar etmeyiniz dedi. Öte yandan Yediiklim Yayınevi'nde eğitim alarak KPSS'ye giren öğrencilerin cevap anahtarlarının incelenmeye başlandığı öğrenildi. İşte son dakika haberinin detayları...

SON DAKİKA | KPSS soruşturmasında yeni gelişme! Cevap anahtarları inceleniyor
05 Ağustos 2022 - 12:48

Son dakika: Geçtiğimiz pazar günü yapılan KPSS ile ilgili benzer soru iddiası üzerine başlatılan soruşturma kapsamında sınav iptal edilmişti.

ARINCI'DAN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili olarak Devlet Denetleme Kurulu Başkanı (DDK) Yunus Arıncı'dan yeni bir açıklama geldi.

 

"İTİBAR ETMEYİNİZ"

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Arıncı şunları ifade etti:

"Sosyal medyada ve bazı haber mecralarında, iptal edilen KPSS ile ilgili kurumumuz kaynak gösterilerek bazı asılsız haberler paylaşılmaktadır. Süreci bulandırmaya çalışanlara itibar etmeyiniz. Süreci şeffaf bir şekilde sürdürmeye, kamuoyunu bizzat bilgilendirmeye devam edeceğiz."

Sosyal medyada ve bazı haber mecralarında, iptal edilen KPSS ile ilgili kurumumuz kaynak gösterilerek bazı asılsız haberler paylaşılmaktadır. Süreci bulandırmaya çalışanlara itibar etmeyiniz. Süreci şeffaf bir şekilde sürdürmeye, kamuoyunu bizzat bilgilendirmeye devam edeceğiz.

— Yunus ARINCI (@yunus_arinci) August 5, 2022

CEVAP ANAHTARLARI İNCELENMEYE BAŞLANDI

Öte yandan olayla ilgili yaşanan yeni gelişmeye göre Yediiklim Yayınevi'nde eğitim alarak KPSS'ye giren öğrencilerin cevap anahtarları inceleniyor.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum