SON DAKİKA | Osmaniye'de 4.6 büyüklüğünde deprem! Gaziantep ve Adana'da da hissedildi... Peş peşe açıklama geldi

Son dakika deprem haberi: Osmaniye'de 4.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. 14.05'te meydana gelen depremin merkez üssünün Düziçi ilçesi olduğu belirtilirken AFAD depremin derinliğini 7 km olarak açıkladı. Deprem Adana ve Gaziantep gibi çevre illerden de hissedildi. Son olarak Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan da depreme ilişkin açıklama geldi. İşte son dakika deprem haberinin detayları...

SON DAKİKA | Osmaniye'de 4.6 büyüklüğünde deprem! Gaziantep ve Adana'da da hissedildi... Peş peşe açıklama geldi
03 Şubat 2023 - 19:16

Son dakika deprem haberi: AFAD, Osmaniye'nin Düziçi ilçesinde 4.6 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu. Saat 14.05'te meydana gelen deprem çevre illerden de hissedilirken depremin derinliği ise 7km olarak kaydedildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz ve AFAD Başkanı Yunus Sezer depremle ilgili açıklama yaptı. Depreme ilişkin olumsuz bir ihbarın ulaşmadığı belirtildi.

İŞTE DEPREMİN MEYDANA GELDİĞİ NOKTA

 

#DEPREM

Büyüklük:4.6 (Mw)
Yer:Düziçi (Osmaniye)
Tarih:2023-02-03
Saat:14:05:08 TSİ
Enlem:37.208 N
Boylam:36.403 E
Derinlik:7 km
Detay:https://t.co/[email protected] @trthaber @anadoluajansi

— AFAD Deprem (@DepremDairesi) February 3, 2023

OSMANİYE VALİSİ'NDEN AÇIKLAMA

Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Değerli Hemşehrilerim, Merkez Üssü Düziçi İlçemiz Yarbaşı Beldesinde 4.6 şiddetinde deprem meydana geldi. Şu ana kadar herhangi bir olumsuzluk yoktur. Takip ve taramalarımız devam etmektedir. Bütün hemşehrilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum." ifadelerini kullandı.

Vali Yılmaz bir sonraki paylaşımında ise "Düziçi İlçemizde meydana gelen depremle ilgili tarama ve takibimiz devam edilmektedir. Cenab-ı Allah bütün felaketlerden Ülkemizi korusun." dedi.

 

BAKAN SOYLU DUYURDU! "HERHANGİ BİR HASAR VE YARALANMA BİLGİSİ ULAŞMAMIŞTIR"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da yaptığı açıklamada "Osmaniye'nin Düziçi ilçesinde saat 14.05'te meydana gelen 4,6 büyüklüğündeki depremin ardından taramalar ve ihbarlarda herhangi bir hasar ve yaralanma bilgisi ulaşmamıştır. Gerektiği takdirde Valiliğimiz tarafından bilgilendirme yapılacaktır. Hemşehrilerimize geçmiş olsun." ifadelerine yer verdi.

Osmaniye'nin Düziçi ilçesinde saat 14.05'te meydana gelen 4,6 büyüklüğündeki depremin ardından taramalar ve ihbarlarda herhangi bir hasar ve yaralanma bilgisi ulaşmamıştır.

Gerektiği takdirde Valiliğimiz tarafından bilgilendirme yapılacaktır.

Hemşehrilerimize geçmiş olsun.

— Süleyman Soylu (@suleymansoylu) February 3, 2023

 

AFAD BAŞKANI AÇIKLADI: OLUMSUZ BİR İHBAR BULUNMUYOR

AFAD Başkanı Yunus Sezer ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Osmaniye ilimizin Düziçi ilçesinde meydana gelen 4,6 büyüklüğündeki deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbar bulunmuyor. İlgili tüm ekiplerimiz ile alan tarama çalışmalarına devam ediyoruz. Osmaniyeli hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum." dedi.

 

SOKAĞA ÇIKTILAR

Depremde binalarda korkanlar sokağa çıktı. Deprem, kısa süreli paniğe neden oldu.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum