ÜLKÜCÜ CAMİADAN HOCASINA SON GÖREV

1980 yılı öncesi Ülkücü Hareketinde vatan millet sevgisiyle verdiği mücadelede tartışılmaz isimlerinden biri olan Necati İkizoğlu hayatını kaybetti. Gazeteci Salih Aluş yazdı....

ÜLKÜCÜ CAMİADAN HOCASINA SON GÖREV
13 Ağustos 2023 - 14:20


Gazeteci Salih Aluş...


Eyüpsultan değerli bir hocasını kaybetti.O ülkücü camianın Necati hocasıydı.1980 öncesi Ülkücü Harekette verdiği seminerlerde vatan,millet,bayrak,kuran sevgisini aşıladı gençlige, şahsi menfaatlerinden uzak durmalarını işledi gençliğe. Birçok genci Ülkü ocaklarına kazandırdı. Küçükle küçük,büyükle büyük oldu,hiçkimseyi kırmadı, inciltmedi.

O, ülkücü camianın Necati hocasıdır artık,başı dara düşen ilk önce onun yanında soluğu alırdı,  Ondan feyiz alır rahatlardı ülkücü gençlik.


Bir idoldü Harekatı Parka Necati İkizoğlu Hoca ülkücüler arasında.Hoca iyi gününde,kötü gününde herkesin yardımına koşar,yanlarında bir ağabey bir kardeş olarak yer alırdı.
Necati hoca paylaşımlarına Harekatı Parka Neceti İkizoğlu logosunu kullanır,gördüğü haksızlıklar ve yolsuzluklara karşı cesurca muhalefet yapar ve dimdikte yazılarını yazardı.
Hocamın dik yazıları bazılarını rahatsız ediyordu, hocam bildiği doğrulardan vazgeçmeyerek cesurca yazılarına devam ederdi.

Hocamın yazdığı iğneli,kinayeli devşirmeli yazılarından herkes birşeyler anlamazdı,(Anlayana sivrisinek saz,anlamayana davul zurna az) misali yazardı Necati Hocam.
Eyüpsultan bir Ülkücü hocasını kaybetti.Bugün Necati İkizoğlu hocamızın son yolculuğuna uğurladık.Eyüpsultan Camiinde kılınan ikindi namazına müteakip,cenaze namazının ardından Kemerburgaz Aile Kabristanlığında toprağa verdik.Cenazeye çok sayıda eski ülkücü camia arkadaşları MHP eski İstanbul İl Başkanı Birol Gür, İsmet Koçak'ında aralarında bulunduğu çok sayıda sevenleri katıldı.Gözler 1980 sonrası Ülkücü camiayı da cenazede aradı ama ne yazık ki hiçbiri yoktu.


Merhuma Allahtan rahmet kederli ailesine ve Ülkücü camiaya başsağlığı dilerim.


 

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Salih Soykan
  10 ay önce
  Eski ülkücülerden Samet Karakuş cenazede vardı ok
 • Kevser Bayraktar
  10 ay önce
  Kardeşim kaleminize sağlık. Allah Necati kardeşimize rahmet eylesin ruhu şad olsun