Ünlü işadamının annesine hırsızlık şoku

Bir dönem Hülya Avşar'la gündeme gelen ünlü işadamı Osman Hattat’ın annesi villasındaki kasasında milyonluk hırsızlık şoku yaşadı. Milyonluk hırsızlığa polis soruşturma başlattı.

Ünlü işadamının annesine hırsızlık şoku
01 Temmuz 2021 - 12:29MUHABİRTV ÖZEL HABER

Ünlü işadamı Osman Hattat’ın annesi Seza Büyükgöncü, evinde hırsızlık şoku yaşadı.  MuhabirTv'nin özel haberine göre  göre olay Hattat’ların Üsküdar’daki villasında bir ay önce yaşandı. 

MÜCEVHERLER EKSİK ÇIKTI

Seza Büyükgöncü, villanın yatak odasında bulunan mücevher ve özel eşyaların olduğu  özel kasayı açtığında şaşkınlık yaşadı. Kasanın içinde yer alan bazı mücevherlerin eksik olduğunu fark etti. Uzun süredir kasaya bakmadığı öğrenilen Büyükgöncü, önce eksiklerin ne olduğuna baktı.

İddialara göre, aralarında özel günlerde boynuna taktığı özel gerdanlığında bulunduğu bazı mücevherlerin olmadığını tespit etti. Olay hemen polise bildirildi. Olay yerine gelen polis ekipleri inceleme başlattı. Yapılan incelemelerde, kasanın anahtar bölümünde herhangi bir zorlamanın olmadığı görüldü.

MİLYONLUK DEĞER BİÇİLDİ

Polis, yedek anahtar yapılarak kasanın açıldığı ihtimali üzerine, çalışanların ifadelerine başvurdu. Villaya herhangi bir hırsızın girip girmediği yönde de parmak izi çalışması yapıldı. Kasada alınan mücevherlerin değerinin ne olduğunu öğrenmek için, mücevherlerin fotoğrafları bir kuyumcuya gösterildi.  Kuyumcu tarafından çalınan mücevherelere 350 ile 500 bin dolar yani 3 ile 4 milyon lira değer biçildi. Polis,  mücevherlerin Kapalıçarşı’da  satılıp satılmadığı yönde çalışma başlattı.

İfadesi alınan Seza Büyükgöncü, şüphelendiği kimsenin olmadığını belirterek, uzun süredir kasaya bakmadığını söyledi. Tutanaklarına 'Güveni kötüye kullanma" olarak geçilen olayla ilgili polis çok yönlü soruşturmaya devam ediyor.

İLİŞKİLERİ İLE GÜNDEMDE OLUYOR
Galatasaray'ın eski yöneticisi işadamı Osman Hattan 61 yaşında ilişki yaşadığı Gizem Burak'tan bir çocuğu olmuştu.  25 yıllık eşi Yeşim Hattat'tan boşanan Osman Hattat, gençliğinde de Hülya Avşar ile nişanlanıp evliliğin eşiğinden dönmüştü. Bu ilişkide uzun süre konuşulmuştu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum