Hamide Beyazay

Hamide Beyazay

Hamişin dünyası
[email protected]

HER EVDE OLMASI GEREKEN ÇİÇEKLER

23 Temmuz 2021 - 01:15 - Güncelleme: 23 Temmuz 2021 - 01:23Çiçeklerin biz insanlar üzerindeki etkileri şüphesiz ki çok büyük.
Kim bir çiçek aldığında mutlu olmaz ki?
Hasta ziyaretlerine giderken neden çiçek götürürüz hiç düşündünüz mü ? Çiçekler tüm karamsarlığı  yok eder ve hayatın güzelliklerini  yaşamın varlığını hatırlatır. Pozitif duygu artışına neden olur.
Evlerimizde dekoratif görsel olarak kullandığımız çiçeklerimizi seçerken nelere dikkat ediyor ve  nasıl karar veriyoruz.
Sizlere Nasa’nın araştırmalarını baz alarak evde olması gereken çiçekler hakkın da bilgi vermek istiyorum.

*Kurdele Çiçeği

Bu güzel çiçeğimizin  havadaki formaldehit oranını %90 kadar düşürdüğü  bilinmektedir.
Formaldehit; evlerimizde bulunan yer döşemeleri,dolap,raflar,duvar kaplamaları, mobilyalar,oda spreyleri ,ev temizliğinde kullanılan sıvılarda bulunan kimyasal bir madde ve sonucun da oluşan gazdır.
Kurdele çiçeğinin dalları aşağı sarkacak şekilde bir yere konumlandırırsanız dekoratif bir görsel sunacak ve bolca yavrular verecektir. Işık gören bir alan ona yetecektir.


*Benjamin

Çok beğenilen bu çiçeğimiz bulunduğu ortama pozitif enerji katar stres ve yorgunluğumuzu alır.Hava temizleme özelliği vardır.Güneş ışığına gereksinim duyar ve aydınlık bir ortam kendisi için çok uygundur.*Salon sarmaşığı

Benim çok sevdiğim ve baktıkça mutluluk ve huzur bulduğum bu bitki de evimizin havasını temizleyen çiçekler arasındadır. Bakımı sizi hiç yormaz .Işık gören bir yer ona yeter de artar. Uzayan dalları sardıkça belirlediğiniz yeri inanın izlemeye doyamayacaksınız.
Bu çiçek için önemli bir uyarım olacaktır.Evde evcil hayvan besleyen kişiler için uygun bir çiçek değildir.Yaprakları yenildiğinde zehirlenmeye yol açabilir.*Aşk merdiveni  

Evimizdeki kötü gazları temizleyen bu bitkimiz Güneşe direkt maruz kalmamalı .Aydınlık bir yer de bakılmalıdır.Sık ve minik yapraklarıyla  sizi kendisine aşık edecektir.
Bu çiçeklere  ilave olarak
*Paşa Kılıcı
*Barış Çiçeği alternatifler arasında bulunan çiçeklerdir.
Ne diyelim. Çiçeksiz ev kalmasın .Yüzünüz de Güller açsın
Sevgiyle….

YORUMLAR

  • 0 Yorum