Hamide Beyazay

Hamide Beyazay

Hamişin dünyası
[email protected]

MUTLULUK

17 Ağustos 2021 - 00:09 - Güncelleme: 23 Eylül 2021 - 10:00Yazıma Aristoles’den bir alıntıyla başlamak istiyorum "Bir bulutla kış olmaz,bir çiçekle yaz gelmez"  Yani kısa bir an insanın mutlu olması için yeterli değildir. Mutluluğu bulmak için süreklilik ve devamlılık gerekir.

Son dönem  ülkemizde  mutsuzluk oranının arttığını düşünüyorum. Şöyle  bir çevrenize bakın ama görerek bakın. Mutlu bir yüz yok denecek kadar az. Üzgün soluk gözler çoğunlukta.

Mutlu olmak bu kadar zor mu? Göreceli bir duygu mutluluk. Seni mutlu eden beni etmez , beni mutlu eden de seni mutlu etmeyebilir. Ben işte tam burada  mutluluğun kişinin kendi yolculuğun da başladığına inanıyorum. Kendimize bir soralım hangimiz kendimiziz. Kendin olmak aslında büyük bir özgürlük aynı zamanda büyük bir cesaret ister. Aile, çevre baskısı ,acaba O ne der düşüncesi hep önümüzü tıkıyor ne yazıkki. Bunu bir kere kırmayı başardın mı?  Mutluluğa giden yoldaki ışığı görebilirsin. O zaman aldığın nefes, atabildiğin bir adım , görebildiğin gökyüzü bir başlangıç olacaktır.

Kendimizin farkına varalım derim ve kendimize dürüst olalım.Hayat o kadar da uzun değil. Mutluluğunuzu kaçirmayın ve O neredeyse gidin O’nu oradan alin.
Tarkan zamanında demiş; "Başkası olma kendin ol. Böyle çok daha güzelsin"
Kendinimizi bulmamız dilegiyle
Mutlu kalın...

YORUMLAR

  • 0 Yorum