MSB duyurdu: PKK'lı teröristler gizlenmek için ormanları yakıyor

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyinde bulunan PKK'lı teröristlerin gizlenmek için ormanları yaktığını açıkladı. Açıklamada, Terör örgütü ne yaparsa...

MSB duyurdu: PKK'lı teröristler gizlenmek için ormanları yakıyor
27 Haziran 2024 - 21:49

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Irak'ın kuzeyinde kaçacak delik bulamayan PKK'lı teröristler ormanları yakmaya başladı. Dergele köyündeki sivilleri kalkan yaparak birliklerimize havan atışı yapan teröristler, yerlerinin tespit edilememesi için ormanları ateşe vermeye başladı.

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin sivillere ve meskûn mahallere yönelik hassasiyetini bildikleri için hem köylüleri kalkan yapan hem de gizlenebilmek için ormanları ateşe veren teröristler, yıllardır yaptıkları gibi Irak kuzeyindeki sivil halkı tehlikeye atmaya çalışıyor. PKK'lı teröristler, ateşe verdikleri yerlerde de yerel halkı "Türk Silahlı Kuvvetlerinin açtığı ateş sonucu ormanlar yandı." şeklindeki yalanlarla kandırmaya çalışıyor.

Teröristler aynı zamanda girdikleri köylerde etrafa ateş açarak sivillerin canlarını ve mallarını tehlikeye atıyor. Terör örgütü ne yaparsa yapsın, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin sivillere, yerleşim yerlerine, çevreye ve doğaya olan hassasiyeti devam edecek! Teröristler ise Mehmetçiğin pençesinden kurtulamayacak!

 

TERÖR ÖRGÜTÜ PKK'DAN ALÇAK PLAN:

ORMANLARI YAKARAK GİZLENMEYE ÇALIŞIYORLAR

Irak'ın kuzeyinde kaçacak delik bulamayan PKK'lı teröristler ormanları yakmaya başladı.

Dergele köyündeki sivilleri kalkan yaparak birliklerimize havan atışı yapan teröristler, yerlerinin tespit… pic.twitter.com/LOkoGOBO9L

— T.C. Millî Savunma Bakanlığı (@tcsavunma) June 27, 2024

 

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum