FLAŞ GELİŞME... 'Beni Dilan Polat ve Engin Polat eşi vurdurdu" demişti...4 KİŞİ TUTUKLANDI

İstanbul’da silahlı saldırıya uğrayan Halil İbrahim Kalkan, ayaklarından vuruldu. Olay sonrası kendisini tetikçilere vurdurtan kişilerin Dilan Polat ve eşi Engin Polat olduğunu iddia etti. Silahlı saldırı sonrası çalışma yapan polis 5 şüpheliyi gözaltına aldı. Soruşturmanın ardından 4 kişi tutuklandı.

FLAŞ GELİŞME... 'Beni Dilan Polat ve Engin Polat eşi vurdurdu" demişti...4 KİŞİ TUTUKLANDI
11 Ekim 2023 - 19:03
Olay iki hafta önce Eyüpsultan’da meydana geldi. İddialara göre çocuğuyla markete çıkan Halil İbrahim Kalkan, motosikletli iki saldırgan tarafından silahlı saldırıya uğradı. Saldırı sonucunda ayaklarından vurulan Kalkan hafif yaralandı.Yaralanan Halil İbrahim Kalkan

“ENGİN POLAT BENİ ENGELLEDİ”

Olay sonrası açıklamalarda bulunan Kalkan, ünlü fenomen Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ı suçladı. Söylemezsem Olmaz programına konuk olan Kalkan, stüdyoya tekerlekli sandalye ile geldi. Mahallesinde çocuğunun yanında kurşunlandığını söyleyen Kalkan, yaşadıklarını şu sözlerle anlattı: "Çocuğumla markete gitmiştim dönüşte komşularımla konuşurken arkamdan bacağıma 3-4 el ateş ettiler. Ayağıma gelen 1 kurşun kemiğimi parçalamış. Bir kurşun da komşumu sıyırmış. Ben bu olaydan önce kendilerine ulaşmaya çalıştım Instagram üzerinden ama Engin Polat hakaret ederek beni engelledi."
"2017 YILINDA 500 BİN TL VERDİM, PARAMI GERİ VERMEDİLER"

"Paramı almak için ortak dostlarımız araya girdi. Onlara da 'beni gasp etti' diye yalan beyanlarda bulundular ve beni emniyete aldırdılar. Ben zaten alacak meselesi yüzünden onlarla mahkemeliğim. Engin Polat'ın dayısı benim için 'ben onun ihalesini başkalarına verdireceğim' demiş. Benim Engin Polat'ın babasından alacağım vardı. Ben 500 bin TL elden kendisine para verdim. Babası bana güzellik merkezi bayisi verecekti. Kendisi o dönem sıkıştığı için ben eşimin altınlarını bozdurarak siyah bir torbanın içinde Engin Polat'ın babasına verdim. 2017 yılında yaşandı o günden beri paramı almaya çalışıyorum.""VURULMAM İÇİN AZMETTİREN KİŞİ ENGİN POLAT'TIR"

"Daha sonra Banu (Parlak) ile aralarında bir sorun vardı. Bana da 'Banu Parlak'a ateş et' dedi, ben kabul etmedim. Biz korkumuzu Kerbela'da bıraktık. Ben devlete güveniyorum. Allah'tan başka kimseden de korkumuz yok. İstediği kadar tetikçi tutup göndersinler. Beni vuran kişi 3 gün önce benim mahalleme gelip araştırma yapmış, kamera var mı diye bakmış. Benim vurulmam için azmettiren kişi Engin Polat'tır.""BANU PARLAK'I KURTARIRKEN KENDİ HAYATIMDAN OLUYORDUM, AİLEM HESABINI SORACAKTIR"

Benden bir kişiyi daha vurmamı istediler. Ben Banu Parlak'ın hayatını kurtardım ama kendi hayatımdan oluyordum. Kimsenin tehditlerine boyun eğmeyeceğiz. Ailem de bunun hesabını soracaktır. Dilan Polat ve Engin Polat kendisini arka planda tutarak aile bireylerine bir şeyler yaptırıyorlar. Devlet içerisinde her ay emniyet kanalına para verdikleri ve arkalarında bir müsteşarın olduğunu duydum. 2017 yılında benden aldıkları 500 bin TL'mi şu anki değerini bana vermelerini istiyorum. Ben Banu Parlak'ı vurmayı kabul etseydim silahı falan Engin Polat'ın babası temin edecekti."5 KİŞİ YAKALANDI

Olayın ardından harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri çalışma yaptı. Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından 2 şüpheli tespit edildi. tetikçi olduğu tespit edilen 2 şüpheli yakalandı. Şüpheliler 'Bize şu kişiler vurun dedi' diyerek kendilerini azmettiren bir kişinin ismini verdi. Bunun üzerine o azmettirici gözaltına alındı. Gözaltına alınan azmettirici de bir başka kişinin ismini verdi. Yapılan çalışmada  toplam 5 kişi yakalandı.
4 KİŞİ TUTUKLANDI

Yapılan soruşturmanın ardından 5 kişi adliyeye gönderildi. Adliyeye gönderilen 5 kişiden 4 kişinin tutuklanarak cezaevine gönderildi.

DİLAN POLAT VE ENGİN POLAT İLE BAĞLANTISINA BAKILDI

Gözaltına alınan tüm şüphelilerin Dilan Polat ile eşi Engin Polat'la bağlantıları olup olmadığı araştırıldı. Yapılan araştırmada, şüphelilerin Polat çiftiyle bir bağlantıları tespit edilemedi. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturmaya devam ediliyor. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum