İLK KİTAP HAKAN FİDAN'A....GAZETECİ KENAN GÜLERCİ'DEN ÖNEMLİ BİR ÇALIŞMA

İstanbul Gazete ve Haberciler Federasyonu yönetim kurulu üyesi Araştırmacı – Gazeteci Yazar Kenan Gülerci’nin “Irak Türkmen Siyasi Hareketi” isimli ilk kitabı yayınlandı. 

İLK KİTAP HAKAN FİDAN'A....GAZETECİ KENAN GÜLERCİ'DEN ÖNEMLİ BİR ÇALIŞMA
04 Eylül 2023 - 16:52 - Güncelleme: 04 Eylül 2023 - 19:15

Gazeteci Salih Aluş yazdı...


Irak’ın Türkmen bölgesinde cereyan eden gelişmeleri yakından takip ederek sık sık ziyaretler gerçekleştiren Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’a kitabın ilk baskını takdim eden Gülerci, “Irak Türkmen Siyasi Hareketi” isimli kitabımız bugün yayınlandı, ilk muhatabı olan Dışişleri Bakanımız Sayın Hakan Fidan’a takdim ettim” dedi.
Kitabın yazarı Kenan Gülerci kitapla ilgili yaptığı açıklamasında; Türkmen siyaseti konusunda uzman bir isim olan Kerküklü Akademisyen Dr. Hicran Kazancı ile birlikte hazırlayıp yayınladığımız bu kitap, kendi öz vatanlarında parya durumuna düşürülen Türkmenlerin sessiz çığlığıdır.

 


“Yaklaşık iki senedir araştırmalar yaparak çalıştığımız Musul  - Kerkük yani Türkmeneli bölgesinde yaşayan Türkmenler üzerinde oynanan siyasi oyunların ele alındığı “Irak Türkmen Siyasi Hareketi” isimli kitabımız yayınlandı. 
KİTABININ İÇERİĞİNDE NELER. VAR?

-Türkmenler, Kerkük’te azınlık durumuna nasıl düşürüldü? 
-Irak'ta Türkmenlerin nüfusu ile çıkardıkları milletvekili sayısı arasındaki orantısızlığın sebebi nedir, kimlerdir?
-Erşat Salihi Irak Türkmen Cephesi'nde Türkmenlerin hakkını Araplara ve Kürtlere mi kaptırdı?
-ITC Irak Türkmen Cephesi ve diğer Türkmen partileri ne iş yapıyor?
-Telafer'de, Erbil'de, Kerkük'te, Musul'da son durum nedir?Gazeteci -Yazar Gülerci "Günümüzde sergilenen sinsi oyunlar neticesinde, Türkmenlerin yaşadıkları yerleşim yerlerinde Irak seçimleri öncesinde Türkmen nüfusunu sayı olarak az, Arap ve Kürt nüfusunu fazla göstererek siyaseten zayıf duruma düşürme hamleleri sergilenmektedir. " dedi.
Gülerci, "Türkmenlerin, Irak’ta yaklaşan seçimler öncesi yeniden güçlü olması, seslerinin daha gür çıkması için siyaseten doğru ve başarılı vatansever isimlerin mutlaka öne çıkarılması gereklidir.  Bu husus Türkmenlerin geleceği açısından önemlidir.  Zira Irak Türkmen Cephesi (ITC) adı altında sergilenen siyasi çalışmaların Türkmenlere hep kan kaybettirdiğini görmekteyiz." diye konuştuIrak Türkmen Siyasi Hareketi” isimli kitap  internet üzerinden de yayınevlerinde satışa başlandı.İstanbul Gazete ve Haberciler Federasyonu Yönetim Kurulu 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum