Ümit Özdağ'dan Akşener'e şok yanıt "Akşenir'in açıklamaları doğru değil"

İYİ Parti 3. Olağan Kurultayı, ATO Congresium’da başladı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener yaptığı açıklamada zehir zemberek sözler kullandı. Akşener, Bu parti seçime girsin diye CHP'den 15 milletvekili istedik, hayatımın en büyük pişmanlığıdır dedi. Buna karşılık Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'dan Akşener'i şok edecek açıklamalar geldi.

Ümit Özdağ'dan Akşener'e şok yanıt "Akşenir'in açıklamaları doğru değil"
24 Haziran 2023 - 23:28
İYİ Parti 3. Olağan Kurultayı, ATO Congresium’da başladı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener yaptığı açıklamada zehir zemberek sözler kullandı. Akşener,  Bu parti seçime girsin diye CHP'den 15 milletvekili istedik, hayatımın en büyük pişmanlığıdır  dedi. Açıklamasının devamında Akşener,  Bundan sonra partimize saygısızlık eden sosyal medyadan oradan buradan zarar vermeye kalkan herkes hakkında bizzat gereğini ben yapacağım ben  dedi.

ÜMİT ÖZDAĞ  AKŞENER'İN AÇIKLAMALARININ ODĞRU OLMADIĞINI İDDİA ETTİ

Bu açıklamanın ardından Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ Twitter hesabından bu konuyla iglili açıklamalarda bulunarak Akşener'in yaptığı açıklamalarını doğru bulmadığını anlatarak olayın iç yüzünü öyle olmadığını iddia etti.

İşte o açıklama

"Sayın Akşener, “CHP’den 15 milletvekili aldım. Bedel ödemekten bıktım” demiş. Bu açıklama gerçekleri yansıtmıyor. CHP, 15 milletvekili karşılığında iYİ Parti’den bedel istemedi. Şimdi olayların gelişmesini özetleyeyim. İYI Parti’nin seçimlere sokulmaması için Ankara’da gizli bir toplantı yapıldığı ve karar alındığı bilgisi bana ulaştı.Bu bilgiyi Akşener ile paylaştım. Akşener bunun üzerine Kılıçdaroğlu ile görüştü ve TBMM’de grup kurarak seçime girmek için 15 milletvekili istedi."


"Kılıçdaroğlu çok istekli davranmamış. Akşener’in bana söylediğine göre “Basına bu talebimi anlatır ve sizin reddettiğinizi açıklarım” demesi üzerine Kılıçdaroğlu kabul etmek zorunda hissetmiş. En azından Akşener bana böyle anlattı. Üstelik Kılıçdaroğlu 15 vekil ile desteği ittifak şartı olmaksızın vermişti. CHP’li vekillerin katılmasının üzerinden kısa bir süre geçti. Akşener bir gün divana gelerek, “KK ile el sıkıştık. Seçime ittifak ile giriyoruz, ne diyorsunuz” diye sordu. 2 genel başkanın el sıkışması sonrasında söyleyecek bir şey kalmamıştı."


"CHP-İYİ Parti ittifakı, AK Parti’den İYİ Parti’ye gelen yüzde 7 civarında oyun MHP’ye gitmesine neden oldu. CHP-İYİ Parti ittifakı kararı, İYİ Parti için iyi olmamıştı. 2019 Yerel seçimleri öncesinde İYİ Parti divanında, Akşener ve bütün divan üyeleri “ CHP ile yerel seçimlerde ittifak yapalım” görüşünü savundular. Ben tek başıma “CHP-HDP ittifakı üzerinden saldırıya uğrarız, üstelik biz CHP ile ittifak yaparsak, ayrılmış olan AK Parti ve MHP tekrar bir araya gelirler, Cumhur ittifakı tekrar kurulur” görüşünü savundum. İttifaka karşı çıktım. Reddedildi."


"Dikkat edin, yerel seçimlerde CHP İYİ Parti’ye değil, İYİ Parti CHP’ye ittifak teklif etti. İYİ Parti tarafından bedel ödense tam tersi olurdu. Üstelik yerel seçimler sonrasında Sayın Akşener ve yakın çevresinin CHP’ye “nasıl bedel ödettiğini” hepimiz biliyoruz. Sonuç olarak, olayları en yakından yaşayan 5 kişiden birisi olarak Akşener’in bugün yaptığı açıklamanın doğru olmadığını biliyorum. CHP, hiç bir zaman “Biz size 15 vekil verdik, buyrun kasaya” tavrı içinde olmadı. Eğer olsaydı en çok ben yeri göğü inletir, CHP’yi sert şekilde eleştirirdim. Hele Akşener ile en son konuşmamızı yaptığımız İstanbul’daki ofisindeki konuşmada CHP ile yolları “CHP’yi suçlayarak” bitireceğim dediğini çok iyi hatırlıyorum. Akşener, Sözünü tuttu, suçlayarak bitirdi. Peki, bunları neden yazdım?Çünkü aynen böyle yaşadım ve dostluk da mertçe olmalı rekabet de"
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum