Ardahan'da çobanın paylaştığı fil fotoğrafları ortalığı karıştırdı! Jandarma fili aradı! Valilikten açıklama geldi

Ardahan'da merada hayvanları otlatan bir çobanın yaptığı paylaşım olay oldu. Otluk alanda karşısına bir fil çıktığını öne süren çoban, fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaştı. Fil fotoğrafları kısa sürede yayılırken tüm şehir de bu haberi konuşmaya başladı. Bölgeye gelen jandarma ekipleri fili bulabilmek için arama yaptı. Aramalar sona ererken Ardahan Valisi Hayrettin Çiçek de açıklama yaptı.

Ardahan'da çobanın paylaştığı fil fotoğrafları ortalığı karıştırdı! Jandarma fili aradı! Valilikten açıklama geldi
15 Kasım 2023 - 12:47

Ardahan'ın Çamlıçatak köyü kırsalında hayvan otlatan çoban, arazide fil gördüğünü iddia ederek, çektiği fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı.

Fotoğrafın hızla yayılması üzerine Ardahan Jandarma Komutanlığı konuyla ilgili inceleme başlattı. İlk etapta çobanı bulan jandarma ekipleri fotoğrafın çekildiği bölgeye gitti.

JANDARMA ARAMA YAPTI

Çobanın gösterdiği bölgede olduğu ileri sürülen filin bulunması için çalışma başlatıldı. Havanın kararması nedeniyle arama çalışmaları el feneri ve flaşörlerle devam etti.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Ardahan Valisi Hayrettin Çiçek, sosyal medya platformu "X" hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Ardahan ilimizde fil görüldüğü iddiası tamamen uydurmadır. Kamuoyunun bilgisine sunarım." ifadesini kullandı. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum